Kurs na indywidualne zamówienie prowadzony w gabinecie u klienta. Szkolenie, na którym poznasz zasady i techniki fotografii dentystycznej. Nauczysz się sprawnie wykonywać zdjęcia wysokiej jakości, obrabiać je, tworzyć dokumentację, przygotowywać wydruki i prezentacje.
Wprowadzenie i cel
W dzisiejszych czasach stosowanie fotografii w praktykach medycznych nie jest czymś niezwykłym. To przede wszystkim pomoc w codziennej praktyce lekarskiej, ale też obowiązek wynikający z przepisów prawa. Takim zdjęciom stawiamy proste wymagania: mają być wyraźne, wysokiej jakości i jednoznacznie ilustrować temat.
Celem tego kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy dotyczącej zasad i sposobów wykonania wysokiej jakość zdjęć, które złożą się na profesjonalną dokumentację pacjenta i poszczególnych przypadków. Zdjęcia znajdą zastosowanie jako rejestracja przebiegu leczenia, wykorzystamy je w komunikacji z samym pacjentem, jak i pracownią protetyczną. Wysokiej jakości zdjęcia pomogą przy diagnostyce i znajdą zastosowanie w pracach naukowych. Będą nieocenionym dowodem, gdyby doszło do procedur reklamacyjnych.
Dla kogo?
Kurs przeznaczony jest dla lekarzy, techników i osób bezpośrednio
związanych z obsługą pacjenta (personel gabinetu/kliniki). Program uwzględnia zarówno potrzeby osób, które nie miały kontaktu z fotografią (sprzętem fotograficznym) jak i tych, którzy pragną uporządkować i uzupełnić swoją wiedzę. Na kursie uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać już posiadany sprzęt, ale też zostaną podane kompletne rozwiązania oparte na systemie Nikona – jest możliwość sprawdzenia różnego sprzętu (tańszego i z najwyższej półki). W czasie zajęć przeznaczony jest czas na indywidualne pytania i konsultacje dotyczące problemów, z jakimi uczestnicy spotykali się w dotychczasowej praktyce.
Zajęcia oprócz niezbędnej teorii mają charakter praktyczny. Każdy uczestnik będzie mógł wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę. Wysokiej jakości fotografia to lepsza jakość w relacji z pacjentem, ale też możliwość zaprezentowania wyników swojej pracy oraz obrazowanie przypadków podczas sympozjów, konferencji czy przy pisaniu prac naukowych. Dysponując dużą ilością czasu i cierpliwością, można to wszystko opanować samemu. Jednak udział w zajęciach praktycznych to co najmniej dziesięciokrotne przyspieszenie nauki. Kontaktu z żywym wykładowcą nie zastąpi nawet najlepszy kurs internetowy.
Program
zajęć
Teoria i praktyka 9:00-17:00
- dobór aparatu (kompakt czy lustrzanka), konfiguracja zestawu
- dobór oświetlenia i jego ustawienie
- jak zadbać o ostrość i wierność oddania barw
- transfer zdjęć, postprodukcja, archiwizacja
- fotografowanie elementów protetycznych, modeli, wycisków (ministudio)
- fotografowanie samodzielne i z asystą
- akcesoria (kontrastory, lustra, odciągacze/rozwieracze)
- zdjęcia portretowe; zdjęcia zewnątrzustne i wewnątrzustne
- organizacja pracy w gabinecie
- jakie zdjęcia należy wykonać (lista ujęć)
- aparat jako narzędzie stacjonarne i mobilne
- fotografia w systemie elektronicznej dokumentacji medycznej
- wykorzystanie zdjęć z dokumentacji medycznej (etat, praktyka własna)
- sprzęt do postprodukcji i archiwizacji, monitor, zarządzanie barwą
- tworzenie prezentacji i sposób jej pokazywania
Co po kursie
Zapraszamy na pozostałe kursy i warsztaty w Akademii Nikona. Fotografia jako hobby na pewno pomoże doskonalić swoje umiejętności w pracy zawodowej, ale przede wszystkim może stanowić doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków i stanie się sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Co zawiera cena
Szkolenie w wymiarze 8 godzin razem z przerwami
Możliwość bezplatnego testowania sprzętu Nikona
Dyplom potwierdzający
ukończenie kursu
Cena nie zawiera
Dojazdu, noclegu, wyżywienia
i płatnych parkingów.