Pejzaż to łatwy temat do sfotografowania? Bynajmniej! Dowiedz się, jak zaplanować zdjęcia, jakim sprzętem i akcesoriami się posługiwać. Poznaj zalety każdej pogody, naucz się znajdować dobre miejsca i wybierać właściwy czas na naciśnięcie spustu migawki.
Krajobrazy
to gotowe obrazy
Na tym webinarze zapoznasz się z podstawami wykonywania fotografii krajobrazowej. Mowa będzie zarówno o pejzażach naturalnych, jak i tych stworzonych przez człowieka. Omówione zostaną kolejne etapy powstawania tego typu zdjęć: począwszy od planowania, poprzez samo fotografowanie, wskazówki dot. edycji materiału i wydruku. Dowiesz się jak przygotować się na pracę w każdych warunkach pogodowych.
Fotografowanie krajobrazu jest niczym kojący balsam dla zabieganego współczesnego człowieka. Spokój, cisza to tylko pozory, bo sam krajobraz może być dynamiczny, szalony. Do udziału w tym webinarze zachęcamy każdego, kto choć raz zatrzymał się przy zdjęciu pejzażu i miał ochotę na więcej uczty dla oka. Program webinaru jest tak dobrany, abyś po jego ukończeniu mógł wykonać poprawne technicznie i wizualnie zdjęcia krajobrazowe. Dodatkowo nabędziesz umiejętności niezbędne przy wyborze prac i przygotowaniu ich do ekspozycji. Porady będą dotyczyć publikacji zarówno w internecie, jak i w formie wydruków.
Program
zajęć
Wykłady
i omówienie zdjęć Dwa bloki po 3 godziny w dwa kolejne wieczory: 18:00-21:00
- Krajobraz jako temat dla fotografa.
- planowanie zdjęć krajobrazowych - czy to możliwe?
- geografia dla fotografa
- czy kicz może być piękny?
- sprzęt: aparat i obiektyw - wybór i konfiguracja
- statyw - najlepszy przyjaciel fotografa
- Chcesz fotografować krajobraz ale nie wiesz jak?
- Twoje zdjęcia krajobrazów wyglądają jak pocztówki?
- Twoje zdjęcia krajobrazu niczym się nie wyróżniają?
- Na zdjęciu wychodzi ci coś zupełnie innego niż widziałeś.
- Jak uchwycić właściwy moment w fotografii krajobrazowej?
18:00 - 21:00
Blok teoretyczno - techniczny (3 godz.)
17:45 podłączanie uczestników
18:00 Co warto wiedzieć na początek?
Przywitamy się. Poznamy rodzaje krajobrazów i powody, dla których są one fotografowane. Porozmawiamy o świetle naturalnym, o pogodzie i wszystkim, co ma wpływ na fotografię w terenie.
19:00 Sprzęt i ekwipunek
Ta godzina poświęcona będzie wyposażeniu fotografa, sporo będzie o obiektywach i niezbędnych akcesoriach takich jak filtry. Nieco uwagi skupimy też na wyposażeniu osobistym, które nieco różni się od tego co zabiera zwykły turysta, gdy wyrusza na wycieczkę.
20:00 Temat i plan
Kolejną, trzecią godzinę spędzimy na szukaniu dobrych miejsc i bazując na rzeczywistych przypadkach i je zaplanujemy. Niektórzy to nazywają „studium przypadku”. Obędziemy podróż od równika po koło podbiegunowe. Będziemy nad morzem i w górach. Zawita do nas w postaci zdjęć każda pora roku.
21:00 koniec pierwszej sesji
18:00-21:00
Blok zdjęciowy (studium przypadku 2 godz.)
Postprodukcja. Omówienie prac uczestników (1 godz.)
17:45 podłączanie uczestników
18:00 Fotografujemy
Skonfigurujemy aparat. Poznamy specyfikę pracy lustrzanką i bezlusterkowcem. Trochę włączymy, ale też wyłączymy funkcje i tryby niepotrzebne a niektóre wręcz przeszkadzające. Pokażę specyficzny dla tej fotografii sposób obsługi aparatu i spojrzenia na świat. Poznamy jak dokładnie nastawić ostrość i głębię ostrości, aby uzyskać perfekcyjną jakość obrazu.
19:00 Techniki fotografowania i rozwiązywanie problemów. Od fotografa zależy jakimi technikami będzie się posługiwał, czy to będą pojedyncze zdjęcia, może montaże wielu zdjeć, a czasem nawet HDR. Niektóre typy zdjęć opierają się na konkretnych założeniach technicznych, jak np długie czasy naświetlania. Na przykładach omówimy sobie wady i zalety każdej z nich.
20:00 Postprodukcja. Omówienie zdjęć uczestników.
Ostatnia godzina spotkania to proces wywołania zdjęcia. Całość pokażę na kilku wybranych zdjęciach, postprodukcja zostanie wykonana w najnowszej wersji Adobe Lightroom Classic. Kurs finiszujemy omówieniem zdjęć nadesłanych wcześniej przez uczestników i odpowiedziami na pytania uczestników.
21:00 zakończenie transmisji, rozłączenie
SUMA: 6 godz. bez podłączania i przerwy
Ten webinar
jest dla Ciebie!
Webinar jest przeznaczony dla wszystkich fotografujących, którzy nie mogą się oprzeć pięknu krajobrazu i to zmusza ich to zatrzymania się i naciśnięcia spustu migawki. Webinar będzie bardzo dobrą okazją do poprawienia swoich umiejętności w zakresie fotografowania w różnych warunkach klimatycznych i pogodowych. Nie ważne jakiej marki aparatem fotografujesz! Webinar jest przeznaczony dla użytkowników wszystkich systemów (Nikon, Canon, Sony, Olympus, Pentax i innych). Ta wiedza jest uniwersalna i przyda się każdemu fotografującemu. Wszystkie przykłady prezentujemy jednak na Nikonach.
Co może się przydać?
- Ze względu na specyficzny wygląd niektórych zdjęć, wskazane jest oglądanie tego na dobrym monitorze.
- Chętni mogą równolegle z prowadzącym konfigurować swój sprzęt, robić postprodukcję - ale to jest tylko opcja.
Wyjątkowa edycja kursu fotografii krajobrazowej! Wyjątkowa pora roku, wyjątkowa pogoda, wyjątkowe widoki.
Wspomnienia
Wyjątkowa edycja!
Co zawiera cena
Webinar w wymiarze
2x3 godziny
Dyplom potwierdzający
ukończenie webinaru
Bezpośredni kontakt
z wykładowcą
Możliwość zadawania pytań
Cena nie zawiera
Dostępu do Internetu
i wygodnego fotela ;-)